.
0000-00-00 00:00:00

INCOMERA, 7. Çerçeve Programı altında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen, NMP (Nanobilim, Nanoteknoloji, Malzeme ve Yeni Üretim Teknolojileri) alanlarında Yenilik ve Ticarileştirme aktivitelerini desteklemeye yönelik bir ERA NET projesidir.

INCOMERA, 22 farklı ülke/bölgenin fonlama kuruluşunun katıldığı, başarılı bir şekilde tamamlanmış ve ticarileşme potansiyeli yüksek olan Ar-Ge projelerine odaklanmış, bir proje olup, araştırma sonuçlarının ticarileştirilmesi problemini çözmeyi hedef almıştır.   

INCOMERA’nın amacı, çalıştığı gösterilmiş laboratuvar prototipi (proof of concept) ile satılabilir ticari ürün arasındaki köprüyü oluşturmaktır. Bu nedenle, INCOMERA’ya başvurusu yapılacak projelerin laboratuvar prototipi aşaması tamamlanmış ve pilot üretim ve/veya son kullanıcı tarafından kullanılabilecek ürün oluşturma aşamasına gelmek için yapılacak Ar-Ge çalışmalarını içeriyor olması gerekir.

INCOMERA’nın üçüncü ve son çağrısı 16 Ocak 2017’de açılmış olup, öncelikle araştırma faaliyetlerini laboratuvar prototipi aşamasına kadar getirmiş ancak henüz ticarileşebilir prototip oluşturamamış firmalara yönelik olacaktır.

Çağrı dokümanı için tıklayınız.

Ayrıntılar için lütfen INCOMERA web sitesini ziyaret ediniz.